Szkoła Podstawowa w Wieszowie

Dzisiaj jest: 23 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens
Z ostatnich dni
Witamy! Email

WIADOMOŚCI

Plan lekcji - rok szkolny 2017/2018
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Informacja o dniach wolnych od zajęć dydaktycznych
Rekrutacja do Szkoły Podstawowej oraz do Gimnazjum
  Numer telefonu na świetlicę szkolną 665 614 801

II Bal Świętych Email

630 października odbył się w naszej szkole II Bal Świętych, na którym bawiło się około 80 dzieci ze szkoły i przedszkola. Przyjść mógł każdy, tylko pod jednym warunkiem - należało się przebrać za świętego. Pomysłów było bardzo dużo, dlatego na balu spotkać mozna było aniołki, księży, Maryję, Józefa i postacie święte. Całość zorganizowana przez panią Justynę Hewig - katechetkę. Zdjęcia.

Komunikat Agencji Pracy Twórczej Email

erasmusAgencja Pracy Twórczej ogłasza nabór na warsztaty z pisania wniosków do programu Erasmus+ dla placówek edukacyjnych. Szczegółowe informacje na temat warsztatów znajdują się w poniższym komunikacie oraz na stronie internetowej www.szkolenia-erasmus.org.

Pasowanie pierwszoklasistów Email

713 października  uroczyście powitaliśmy w szkole naszych  najmłodszych kolegów i koleżanki. W tym dniu bowiem na apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów, którzy składając uroczystą przysięgę, tym samym przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Życzymy naszym najmłodszym kolegom dużo sukcesów w nauce, radości i uśmiechu, a przede wszystkim tego, by nauka nie było dla nich koniecznością, ale wspaniałą zabawą. Zdjęcia.

Dzień Edukacji Narodowej Email

3Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VI, VII i III gimnazjum. Były wiersze, piosenki, laurki i kwiaty dla nauczycieli. Na apelu do grona społeczności uczniowskiej przyjęci zostali najmłodsi uczniowie naszej szkoły - pierwszoklasiści, którzy w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie. Zdjęcia.

Dzień Chłopaka w szkole Email

6Z okazji Dnia Chłopaka odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Chłopcy - z okazji swojego święta - musieli wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach, nie zawsze prostych. Wykazać się musieli m. in. znajomością piłki nożnej oraz damskich kosmetyków. Z okazji tego miłego święta został również wybrany najprzystojniejszy chłopak w całej szkole. Został nim Patryk Pisarski z klasy VII. Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia.

Dzień Chłopaka w klasie VI Email

2530 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z okazji swojego święta wszyscy chłopcy otrzymali życzenia i upominki od koleżanek. Aby jednak takie prezenty dostać, trzeba było wykonać kilka niełatwych zadań np. zaprezentować się w spódniczce, odgadnąć do czego służą damskie kosmetyki czy zatańczyć karaoke. Wszyscy chłopcy spisali się na medal. Zdjęcia.

Zdobyliśmy certyfikat Email

Byc jak IgnacyMiło nam poinformować, że nasza szkoła w minionym roku szkolnym,  zdobyła certyfikat uczestnictwa w Konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego, biorąc udział w programie edukacyjnym Fundacji PGNiG "Być jak Ignacy".

Uwaga! Zmiana czasu trwania lekcji Email

dzwonekW związku z wydłużeniem przerwy obiadowej do 20 minut, nastąpiła zmiana czasu przerw międzylekcyjnych. Z nowymi godzinami można zapoznać się w zakładce "Czas trwania lekcji" (na dole strony internetowej) bądź w zakładce "Dla rodziców".

Rozpoczęcie roku szkolnego Email

image0234 września, po raz pierwszy po wakacjach, usłyszeliśmy ponownie szkolny dzwonek i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczysta akademia odbyła się tym razem na dworze ze względu na trwający remont sali gimnastycznej. Uczniowie klasy III b przygotowali wiersze i piosenki, a najmłodszym uczniom, którzy dopiero rozpoczynają naukę w naszej szkole, wręczone zostały przysłowiowe "tyty". Wszystkim życzymy dużo uśmiechu w ciągu całego roku szkolnego i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Zdjęcia.

List Ministra Edukacji Narodowej Email

list ministraZapraszamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji Narodowej do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

dobraszkola

W roku obecnym 2016/2017 jednym z głównych kierunków polityki oświatowej państwa – obok upowszechniania czytelnictwa – stało się rozwijanie umiejętności informatycznych dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych.

wolnelektury

Dla nauczycieli