Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 2 do 4 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas ...

Lekcja pokazowa nauk przyrodniczych

18 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji pokazowej nauk przyrodniczych "EduEvent". L...

Dzień Bezpiecznego Internetu

13 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodzony jest z in...

Bal karnawałowy

Zgodnie z tradycją, w lutym w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych ucznió...

 • Rekolekcje wielkopostne

  środa, 18 marca 2020 19:45
 • Lekcja pokazowa nauk przyrodniczych

  wtorek, 17 marca 2020 20:25
 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  wtorek, 17 marca 2020 18:57
 • Bal karnawałowy

  poniedziałek, 17 lutego 2020 08:04
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
mobi
 
 
 
AKTUALNE WYDARZENIA
 Wszystkie wydarzenia
zostają na chwilę obecną
ODWOŁANE
WITAMY!
PRZEKAŻ 1 %
 
                   DZIĘKUJEMY!
 
MY W INTERNECIE
DLA RODZICÓW
rekrutacja1
 
fani mani
 
bip
 
dobraszkola

oswiata w katowicach

oke jaworzno

SKO

DLA UCZNIÓW
interklasa

wolnelektury

dzieci erys

dyktanda 
kmo

saferinternet
 
DLA NAUCZYCIELI

aktywna tablica

ceo

dziecko w sieci

klasoteka

superbelfrzy

learningapps

mistrzowie kodowania

printoteka

edunews

szkolnictwo

literka

superkid

wom

ore

 

Dzisiaj jest: 30 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

Z ostatnich dni

100 słów Jana Pawła II na Jego setne urodziny

3W poniedziałek obchodziliśmy setną rocznicę urodzin papieża Polaka – Jana Pawła II. Już od kilku miesięcy planowaliśmy zupełnie inaczej uczcić to wydarzenie. Jednak, jak mówi stare powiedzenie: „człowiek myśli, Pan Bóg kreśli”. Dlatego padła propozycja, by stworzyć projekt, który będzie możliwy do zrealizowania wirtualnie. I tak powstało „100 słów Jana Pawła II na Jego setne urodziny”.
Do projektu zaangażowało się ok. 75 osób! W tym: 56 uczniów (młodsi z pomocą rodziców), 9 rodziców (osobne prace) oraz 10 nauczycieli i pracowników szkoły z rodzinami. Każdy otrzymał do napisania/narysowania jeden wyraz. I tak oto powstało 8 cytatów wypowiedzianych przez Jana Pawła II – 100 Jego słów. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wyrazili chęć uczczenia w ten sposób Jego setnych urodzin. Zdjęcia.

Więcej…

 

Plakat "Żywa kopia obrazu"

Plakat
 
Zapraszamy uczniów klas IV - VIII
do wzięcia udziału
w nowym konkursie
"Żywa kopia obrazu"
organizowanym przez
panią B. Hem i E. Katzler
 
Wystarczy, ze wybierzesz swoje ulubione dzieło sztuki i zrobisz zdjęcie. Szczegóły
na plakacie lub TUTAJ.
Zachęcamy do wzięcia udziału!
 
 

Komunikat

Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie jednostek systemu oświaty do 24 maja 2020 r. W związku z powyższym kontynuujemy nauczanie zdalne.

 

Komunikat

Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie jednostek systemu oświaty do 26 kwietnia 2020 r. W związku z powyższym kontynuujemy nauczanie zdalne.

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Wieszowie

 

Pozdrowienia

Pozdrawiamy Was serdecznie. Trzymajcie ciepło, a przede wszystkim zdrowo.

 

Informacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

uwagaW związku z sytuacją epidemii i zawieszeniem zajęć diagnostyczno-terapeutycznych w Poradni na czas do 10 kwietnia 2020 r. istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia psychologiczno - pedagogicznego poprzez poradnictwo telefoniczne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.30.
Telefon do Poradni: 537 - 877 - 550
 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

autyzm 22 kwietnia to Świadomy Dzień Świadomości Autyzmu. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji "Zaświeć się na niebiesko". Wykonajcie jak najwięcej zdjęć w swoim otoczeniu przedmiotów w kolorze niebieskim i zamieście w swojej relacji na mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) w komentarzu. Po prostu "Zaświećcie się na niebiesko!". Więcej szczegółów na PLAKACIE.


 

Serwis gov.pl/zdalne lekcje

Portal govMinisterstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji oraz NASK przygotowały propozycje do nauki zdalnej. Na wielu stronach internetowych oraz portalach udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę z danego przedmiotu. Materiały te dostępne są na wszystkich poziomach edukacyjnych, zarówno dla uczniów klas IV - VIII jak i tych młodszych dzieci. Warto więc z tego skorzystać. Dostęp do tych materiałów jest bezpłatny. Zachęcamy do skorzystania z poniższych stron:

www.gov.pl/web/zdalnelekcje

www.epodreczniki.pl

www.cke.gov.pl/…/materi…/zestawy-zadan-powtorkowych/

 

UWAGA!

W związku z wprowadzeniem środków nadzwyczajnych, mających na celu przeciwdziałanie  rozprzestrzenianiu się koronawirusa zwracamy się do Państwa z prośbą, aby bez wyraźnej konieczności nie opuszczać domów. Dotyczy to w szczególności osób starszych oraz dzieci. Na terenie gminy Zbrosławice patrole policji będą zwracać szczególną uwagę na osoby, zwłaszcza dzieci nie stosujące się do zaleceń o pozostanie w domach.

 

KOMUNIKAT!

Zgodnie z informacją Ministra Edukacji Narodowej czasowo ograniczającą funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wieszowie informuje, iż w dniach 16 - 25 marca w szkole nie będą się odbywały żadne zajęcia dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze i dodatkowe. Oznacza to, że uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali drogą mailową lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego materiały do samodzielnej pracy w domu.

 

Informacja

W związku z zaostrzoną profilaktyką zdrowotną z powodu zachorowań na koronawirusa (2019 nCoV) w krajach europejskich prosimy o zapoznanie się z informacjami przygotowanymi przez:

Główny Inspektorat Sanitarny
 
Ministerstwo Zdrowia
 
Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu
 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego
 
 

Rekolekcje wielkopostne

image003W dniach od 2 do 4 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. W pierwszych dwóch dniach uczniowie wysłuchali nauk rekolekcyjnych, także wykonali plakat dotyczący życia i pontyfikatu Jana Pawła II, natomiast uczniowie klas najmłodszych pięknie pokolorowali kolorowankę z papieżem. W ostatnim dniu wzięli udział we mszy św. Zdjęcia.

Więcej…

 

Lekcja pokazowa nauk przyrodniczych

image01018 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji pokazowej nauk przyrodniczych "EduEvent". Lekcja nietypowa, ponieważ polega na przekazywaniu nauki i edukacji poprzez wykonywanie i prezentowanie różnego rodzaju doświadczeń. Uczniowie nie tylko słuchają, ale sami wykonują doświadczenia i obserwują, jakie zjawiska chemiczne, fizyczne i przyrodnicze zachodzą w otaczającym nas świecie. Zdjęcia.

Więcej…

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

image00413 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej, a po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 r. W tym roku DBI odbywało się pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!". Nasza placówka, podobnie jak w latach ubiegłych, również włączyła się w tą akcję. Uczniowie, pod kierunkiem nauczyciela informatyki, przygotowali krótki apel oraz wzięli udział w konkursach na stworzenie plakatu związanego z DBI. Rozwiązanie konkursu niebawem, a tymczasem zapraszamy do naszej galerii, aby obejrzeć prace uczniów. Zdjęcia.

Więcej…

 

Dziękujemy!

Podziekowania swietlica 
 
Dyrektor
oraz Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej w Wieszowie
gorąco DZIĘKUJĄ
Wszyskim,
którzy przyczynili się i pomogli
wyremontować świetlicę szkolną.
 
 
Więcej artykułów…
NASZA SZKOŁA
Godloszkoly
KONTAKT
Szkoła
(32) 273 75 54
 Świetlica
576 967 969
 Stołówka
730 814 938
CZAS TRWANIA LEKCJI
 1.   7.45 - 8.30
 2.   8.35 - 9.20
 3.  9.30 - 10.15
 4. 10.25 - 11.10
 5. 11.20 - 12.05
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.15 - 14.00
 8. 14.05 - 14.50
 9. 14.55 - 15.40
NASZE PROGRAMY
aktywna tablica
 
eksperci
 
wiarygodna szkola
 
szkola bez przemocy
 
pierwsze uczniowskie
 
trzezwy umysl 
 

 
indywidualizacja nauczania
 
saferinternet

 
ksiazki marzen
 
nauka plywania 
cala polska
 
NPRCZ
 
POMAGAJĄ NAM
lemar
 
gig
 
fani mani
 
Weglokoks
 
tdj
 
ing
 
epk 1
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj165
mod_vvisit_counterWczoraj605
mod_vvisit_counterTen tydzień4848
mod_vvisit_counterTen miesiąc21673
mod_vvisit_counterWszystkie dni520522

Aktualnie gości 15
SONDY
Najlepsza szkolna impreza
 
ADMINISTRATOR STRONY
DANE SZKOŁY
 Szkoła Podstawowa w Wieszowie
ul. Bytomska 62
42-672 Wieszowa
Tel. (32) 273 75 54
Fax: (32) 273 75 54
E-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl

Szkoła Podstawowa w Wieszowie      ul. Bytomska 62      42-672 Wieszowa      tel. (32) 273 75 54      e-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl