Wycieczka do Muzeum Nauki o Ziemi

12 listopada uczniowie klasy II, IV i VII byli na wycieczce w Muzeum Nauki o Ziemi w Sosnowcu. Obejr...

Warsztaty z języka niemieckiego

W ubiegłym tygodniu w ramach promowania zalet znajomości języka niemieckiego odwiedziła naszą szkołę...

"Szkoła do hymnu"

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci...

Święto Edukacji Narodowej

11 października był w naszej szkole bardzo uroczystym dniem. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Nauczyci...

 • Wycieczka do Muzeum Nauki o Ziemi

  wtorek, 19 listopada 2019 21:51
 • Warsztaty z języka niemieckiego

  wtorek, 12 listopada 2019 21:20
 • "Szkoła do hymnu"

  piątek, 08 listopada 2019 22:28
 • Święto Edukacji Narodowej

  piątek, 18 października 2019 18:42
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
mobi
 
 
 
AKTUALNE WYDARZENIA
20 - 22.11 - próbne egzaminy ósmoklasisty
25.11 - Dzień Misia
27.11 - dyskoteka andrzejkowa
29.11 - wycieczka do kina
WITAMY!
PRZEKAŻ 1 %
 
                   DZIĘKUJEMY!
 
MY W INTERNECIE
DLA RODZICÓW

fani mani

bip
 
dobraszkola

oswiata w katowicach

oke jaworzno

SKO

DLA UCZNIÓW
interklasa

wolnelektury

dzieci erys

dyktanda 
kmo

saferinternet
 
DLA NAUCZYCIELI

aktywna tablica

ceo

dziecko w sieci

klasoteka

superbelfrzy

learningapps

mistrzowie kodowania

printoteka

edunews

szkolnictwo

literka

superkid

wom

ore

 

Dzisiaj jest: 22 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Z ostatnich dni

Świąteczna zbiórka dla hospicjum

zbiorka hospicjum 
 
 
Zapraszamy do światecznej zbiórki dla fundacji
Śląskie Hospicjum dla Dzieci.
Zbieramy pieniążki na zakup leków dla dzieci
oraz obiadki firmy Hipp dla dzieci w hospicjum.
Więcej szczegółów na PLAKACIE!
 
 

Wycieczka do Muzeum Nauki o Ziemi

212 listopada uczniowie klasy II, IV i VII byli na wycieczce w Muzeum Nauki o Ziemi w Sosnowcu. Obejrzeli tam bogate zbiory różnorodnych minerałów i skał, dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o zwierzętach i roślinach żyjących wiele lat temu, poznali procesy powstawania węgli i skał, a także dowiedzieli się, czym różni się skała od minerału. W ramach wycieczki odbyły się również warsztaty w dwóch grupach wiekowych. Starsi uczniowie na warsztatach rozpoznawali próbki skał, natomiast młodsi uczestnicy wycieczki wykonywali i ozdabiali gipsowe skamieniałości. Zdjęcia.

Więcej…

 

Warsztaty z języka niemieckiego

6W ubiegłym tygodniu w ramach promowania zalet znajomości języka niemieckiego odwiedziła naszą szkołę pani Iwona Breguła - Hanysek - doradczyni do spraw dwujęzyczności. Pani Iwona poprowadziła z uczniami klasy VI warsztaty językowe w ramach projektu "Bilingua - łatwiej z niemieckim. Deutsch is ok". Podczas warsztatów uczniowie brali udział w zabawach i animacjach językowych, mogąc wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Wszyscy poradzili sobie znakomicie, otrzymując na zakończenie dyplomy. Zdjęcia.

Więcej…

 

"Szkoła do hymnu"

"Mazurek Dąbrowskiego" wykonany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wieszowie o symbolicznej godzinie 11.11.

 

"Szkoła do hymnu"

1Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży "Szkoła do hymnu". Punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W tym roku w akcji wzięła udział rekordowa liczba placówek oświatowych - ponad 20 tys, szkół, w tym również szkoły, przedszkola i placówki oświatowe za granicą. Zdjęcia.

Więcej…

 

Szkoła pamięta

szkolapamieta"Szkoła pamięta" - to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, a także uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach i naszych bliskich. Do tej akcji włączyła się również nasza szkoła. W miniony czwartek i piątek uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z paniami nauczycielkami odwiedzili lokalne miejsca pamięci, zapalili znicze i posprzątali opuszczone groby. "Szkoła pamięta".

Więcej…

 

Zbiórka kasztanów

kasztanyZakończyła się w naszej szkole - prowadzona co rok - akcja zbiórki kasztanów. Jak co roku również i tym razem przyznane zostały za tę akcję nagrody w dwóch kategoriach: klasa oraz uczeń. W kategorii klasa najwięcej kasztanów uzbierała klasa IV (1163 kg), zdobywając tym samym główną nagrodę - wyjazd do kina. W kategorii uczeń zostały przyznane trzy pierwsze miejsca, dla tych którzy uzbierali najwięcej kasztanów. Zwycięzcami są: Kasia Hutka z klasy IV, Dominik Wierzejski z klasy Va oraz Oliwier Mazurkiewicz z klasy III. Otrzymują oni w nagrodę rodzinny bilet na basen. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji. Wyniki akcji.

Więcej…

 

Informacja Rady Rodziców

rada rodzicowW bieżącym roku szkolnym Rada Rodziców postanowiła skierować swe działania ku pozyskaniu metalowych szafek do szatni, których na chwilę obecną brak. W związku z tym, wraz z Radą Rodziców, zachęcamy do wsparcia działań oraz inicjatyw, organizowanych w szkole, a mających na celu realizację wyżej wymienionej inicjatywy. Za wszystkie formy wsparcia naszych działań serdecznie dziękujemy! Szczegóły na plakacie.

Więcej…

 

Święto Edukacji Narodowej

DSC0527111 października był w naszej szkole bardzo uroczystym dniem. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Nauczyciela, czyli Święto Edukacji Narodowej. Były kwiaty, piękne życzenia, laurki, a także wierszyki i piosenki przygotowane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. W tym dniu również dzieci z klas I stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, gdyż uroczyście zostały pasowane na pierwszoklasistów. Zdjęcia

Więcej…

 

Kartofelfest

 

Kartofelfest

DSC052405 października Rada Rodziców naszej szkoły współorganizowała w Wieszowie Kartofelfest. Mimo niesprzyjającej pogody na mieszkańców czekało wiele atrakcji, a frekwencja dopisała. Dziękujemy wszystkim za obecność a Rodzicom za zaangażowanie i wszelką pomoc. Zdjęcia.

Więcej…

 

Wycieczka do Ustronia

image015Na początku października uczniowie klasy Ib, III i VI wyjechali na wycieczkę do Ustronia, gdzie zwiedzili Leśny Park Niespodzianek. Mieli okazję pokarmić leśne zwierzęta, zobaczyć pokaz latania sów, a także pobawić się na placu zabaw. Wycieczka należy do udanych, tym bardziej, że dopisała wspaniała, słoneczna pogoda. Zdjęcia.

Więcej…

 

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

DSC05237Na początku października, w ramach cyklu "Spotkania z ciekawym człowiekiem" gościliśmy w naszej szkole Tomasza Sobanię - młodego pisarza, który inspiruje nas do wymagania od siebie i stawiania sobie w życiu nowych wyzwań. Pan Tomasz opowiadał nam o swojej podróżu Rejsem Niepodległości oraz o biegu z Zakopanego do Gdyni, podczas którego zbierał fundusze na pomoc chorej osobie. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie. Zdjęcia.

Więcej…

 

Euroweek

Zapraszamy do naszej galerii filmowej

 

Euroweek

Zapraszamy do naszej galerii filmowej

 

Euroweek

image010Na początku października uczniowie naszej szkoły wyjechali do Lądka Zdrój w ramach programu "Euroweek". Jest to program realizowany od ponad 20 lat, a jego głównym celekm jest doskonalenie nauki języka angielskiego poprzez zabawę i posługiwanie się tym językiem na co dzień, a także poznawanie różnych kultur świata. Większa część zajęć prowadzona jest w języku angielskiem przez wolontariusz z różnych krajów m.in. Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii czy Gruzji. Opiekunami naszych uczniów w ramach 5-dniowej wycieczki była pani Małgorzata Hajda oraz pani Edyta Stępień. Zdjęcia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
NASZA SZKOŁA
Godloszkoly
KONTAKT
Szkoła
(32) 273 75 54
 Świetlica
576 967 969
 Stołówka
730 814 938
CZAS TRWANIA LEKCJI
 1.   7.45 - 8.30
 2.   8.35 - 9.20
 3.  9.30 - 10.15
 4. 10.25 - 11.10
 5. 11.20 - 12.05
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.15 - 14.00
 8. 14.05 - 14.50
 9. 14.55 - 15.40
NASZE PROGRAMY
aktywna tablica
 
eksperci
 
wiarygodna szkola
 
szkola bez przemocy
 
pierwsze uczniowskie
 
trzezwy umysl 
 

 
indywidualizacja nauczania
 
saferinternet

 
ksiazki marzen
 
nauka plywania 
cala polska
 
NPRCZ
 
POMAGAJĄ NAM
lemar
 
gig
 
fani mani
 
Weglokoks
 
tdj
 
ing
 
epk 1
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj242
mod_vvisit_counterWczoraj776
mod_vvisit_counterTen tydzień2911
mod_vvisit_counterTen miesiąc13738
mod_vvisit_counterWszystkie dni402216

Aktualnie gości 9
SONDY
Najlepsza szkolna impreza
 
ADMINISTRATOR STRONY
DANE SZKOŁY
 Szkoła Podstawowa w Wieszowie
ul. Bytomska 62
42-672 Wieszowa
Tel. (32) 273 75 54
Fax: (32) 273 75 54
E-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl

Szkoła Podstawowa w Wieszowie      ul. Bytomska 62      42-672 Wieszowa      tel. (32) 273 75 54      e-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl