Muzeum Śląskie

We wtorek klasa IV i IIIa pojechały na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Był to już drugi ...

Dzień Kobiet

8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W tym dniu Samorząd Uczniowski wykazał się dużą ...

Projekt gimnazjalny

W ubiegły czwartek uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili inscenizację pt. "Uczciwość". Przedstaw...

Wycieczka do Muzeum Śląskiego

W ubiegłą środę uczniowie klasy VI udali się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach na wystaw...

 • Muzeum Śląskie

  czwartek, 15 marca 2018 21:51
 • Dzień Kobiet

  wtorek, 13 marca 2018 20:49
 • Projekt gimnazjalny

  piątek, 09 marca 2018 22:28
 • Wycieczka do Muzeum Śląskiego

  piątek, 09 marca 2018 21:53
WIADOMOŚCI
Numer telefonu na świetlicę - 665 614 801
PRZEKAŻ 1 %
 
                  DZIĘKUJEMY!
 
AKTUALNE WYDARZENIA
21. 03 - Dzień Talentu
22. 03 - spotkanie z ciekawym człowiekiem
26. 03 - 28. 03 - rekolekcje wielkopostne
 
WITAMY!
MY W INTERNECIE
_____________________________
_____________________________
DLA RODZICÓW
bip
 
dobraszkola

oswiata w katowicach

oke jaworzno
DLA UCZNIÓW
interklasa
 

wolnelektury

dyktanda 
kmo

 
DLA NAUCZYCIELI

ceo

superbelfrzy

learningapps

edunews

szkolnictwo

literka

wom

ore

cke

 

Dzisiaj jest: 17 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Gertruda, Patryk, Zbigniew

Z ostatnich dni

Muzeum Śląskie

image052We wtorek klasa IV i IIIa pojechały na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Był to już drugi tego typu wyjazd zorganizowany w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę lalek oraz poznać historię roślin uprawnych. Wielką atrakcją okazały się dla dzieci warsztaty zorganizowane po obejrzeniu wystaw. Uczniowie musieli naszkicować lalkę, odnaleźć ziarenka roślin w piachu, a także obejrzeć nasiona pod mikroskopem. Wycieczka bardzo się uczniom podobała. Zdjęcia.

Więcej…

 

Informacja

Dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze organizowane w świetlicy. Zapisy u p. Kariny Sowy do 20. 03. 2018 roku.

 

Dzień Kobiet

58 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W tym dniu Samorząd Uczniowski wykazał się dużą pomysłowością, przygotowując króciutki apel i angażując w to chłopców z naszej szkoły. Ci natomiast wykazali się ogromną wyobraźnią, prezentując się w damskich strojach oraz biorąc udział w dwóch konkurencjach. W tym dniu wybrano również Miss Szkoły, którą została Wiktoria z klasy V. Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia.

Więcej…

 

Projekt gimnazjalny

image027W ubiegły czwartek uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili inscenizację pt. "Uczciwość". Przedstawienie jest częścią egzaminu gimnazjalnego, który uczniowie muszą zaliczyć, aby ukończyć gimnazjum. Przepiękna dekoracje, którą młodzież wykonała sama, ładne stroje, piękne wyuczone teksty - to wszystko sprawiło, że uczniowie zdali projekt na piątkę. Druga część egzaminu za rok. Zdjęcia.

Więcej…

 

Wycieczka do Muzeum Śląskiego

6W ubiegłą środę uczniowie klasy VI udali się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach na wystawę "Od ziarenka do... bochenka". Wystawa przedstawiała historię roślin uprawnych, ale połączona była z warsztatami dla dzieci. Po zobaczeniu eksponatów uczniowie musieli rozwiązać zagadki znajdujące się na mapce, przesiać ziarenka roślin przez sito oraz zobaczyć różne nasionka pod mikroskopem. Okazało się, że najoryginalniej pod lupą wyglądają ziarenka piasku. Zdjęcia.

Więcej…

 

Szkolne eliminacje do WLC

2W piątek w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu Wielka Liga Czytelników. Spośród 11 uczestników 3 osoby, które najlepiej napisały test kwalifikacyjny, będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym. Na uznanie zasługuje jednak nie tylko trzech najlepszych zawodników, ale cała 11-stka uczniów, ponieważ aby w ogóle wziąć udział w konkursie należało przeczytać sześć dowolnie wybranych książek. Tym osobom się to udało. Zdjęcia.

Więcej…

 

Pasowanie na czytelnika

3W piątek w klasie I odbyła się mała uroczystość. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali pasowani na czytelników. Od tej pory stali się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki i mogą śmiało wypożyczać książeczki. Pasowania uroczyście dokonała pani dyrektor wraz z panią bibliotekarką oraz wychowawczynią klasy - panią Jolą. Każdemu nowemu czytelnikowi wręczony został dyplom i mały upominek. Zdjęcia.

Więcej…

 

Uwaga! Zmiana długości przerw

Informujemy, iż na prośbę rodziców od 1 marca zostaje skrócona długa przerwa, w ten sposób, by siódma lekcja kończyła się o godzinie 14.00 (związane jest to z odjazdem autobusu). Z nowym rozkładem lekcji i przerw można zapoznać się TUTAJ lub w zakładce "Dla rodziców".

 

Teatrzyk

10W ubiegłym tygodniu ponownie gościliśmy w naszej szkole aktorów z teatrzyku ART-RE z Krakowa ze wspaniałą sztuką dla dzieci pt. "Calineczka". Uczniowie nie tylko oglądali przedstawienie, ale sami mogli wziąć w nim udział, występując na scenie. Sądząc po roześmianych minach inscenizacja baśni Jana Christiana Andersena bardzo się dzieciom podobała, a teatrzyk z Krakowa na pewno jeszcze nie raz do nas zawita. Zdjęcia.

Więcej…

 

Bal karnawałowy

image013Tuż przed feriami w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Jak co roku uczniowie nie zawiedli i przygotowali przepiękne stroje. Pojawiły się więc księżniczki, misie, policjanci, postacie z "Gwiezdnych wojen", Indianie i... nie sposób tu wszystkich przebrań wymienić. Zabawa była wyśmienita. Oprócz tańców pojawiły się też różnego rodzaju konkursy. Specjalne podziękowania dla pani Kasi za super zdjęcie z balu.  Zdjęcia.

Więcej…

 

Dzieci Dzieciom

image01021 stycznia w Gminnej Świetlicy w Wieszowie odbyła się, jak co roku, akcja "Dzieci Dzieciom". Wystąpiły przedszkolaki, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Pokazano przepiękne jasełka, zaśpiewano kolędy, zagrano na akordeonie i skrzypcach. Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży serduszek zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu trzecioklasistów na "Zieloną Szkołę". Oto kilka zdjęć.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
NASZA SZKOŁA

bloggif

CZAS TRWANIA LEKCJI
 1.   7.45 - 8.30
 2.   8.40 - 9.25
 3.  9.35 - 10.20
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.25 - 12.10
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.15 - 14.00
 8. 14.05 - 14.50
 9. 14.55 - 15.40
NASZE PROGRAMY
aktywna tablica
 
eksperci
 
wiarygodna szkola
 
szkola bez przemocy
 
pierwsze uczniowskie
 
trzezwy umysl 
 

 
indywidualizacja nauczania

 
 
ksiazki marzen
 
nauka plywania 
cala polska
 
NPRCZ
 
SONDY
Najlepsza szkolna impreza
 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj110
mod_vvisit_counterWczoraj283
mod_vvisit_counterTen tydzień1722
mod_vvisit_counterTen miesiąc5355
mod_vvisit_counterWszystkie dni143361

Aktualnie gości 6
PODZIĘKOWANIA
 
 
 
 
DANE SZKOŁY
Szkoła Podstawowa w Wieszowie
ul. Bytomska 62
42-672 Wieszowa
Tel. (32) 273 75 54
Fax: (32) 273 75 54
E-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl

Szkoła Podstawowa w Wieszowie      ul. Bytomska 62      42-672 Wieszowa      tel. (32) 273 75 54      e-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl