Szkoła Podstawowa w Wieszowie

Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga
Biblioteka Email
W Zespole Szkół w Wieszowie działa biblioteka szkolna. Jej kierownikiem jest pani Betyna Hem, która uczy w  naszej szkole również plastyki i techniki. 2Biblioteka jest wyposażona nie tylko w lektury obowiązujące uczniów na poszczególnych etapach uczenia, ale również w czasopisma a także liczny zbiór książek.
Uczniowie mogą wypożyczać książki na okres dwóch tygodni bądź też korzystać z księgozbioru podręcznego i czasopism na miejscu, co osobno określa regulamin biblioteki. Oprócz tego w bibliotece dostępny jest również komputer umożliwiający uczniom dostęp do Internetu i zdobycie dodatkowych wiadomości z poszczególnych przedmiotów, a także poszerzenie swojej wiedzy.
10Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie gromadzi się książki, ale również miejsce, w którym urządza się różnego rodzaju konkursy. Co roku uczniowie klas I pod kierunkiem wychowawcy oraz pani bibliotekarki biorą udział w pasowaniu na czytelnika. Co roku również w Zespole Szkół w Wieszowie przeprowadzany jest konkurs na "pożeracza książek", czyli ucznia / uczennicę, który przeczytał największą ilość nie tylko lektur, ale także innych "podręczników".
Do zadań bibliotekarza należy także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, zaspokajanie zgłaszanych przez użytkowników potrzeb czytelniczych, przysposabianie wychowanków do korzystania z różnych źródeł informacji, a także organizowanie co roku kiermaszu książek.

Strona internetowa biblioteki Zespołu Szkół w Wieszowie

Godziny otwarcia biblioteki

Nasze konkursy

• Ruszamy od września!

dobraszkola

W roku obecnym 2016/2017 jednym z głównych kierunków polityki oświatowej państwa – obok upowszechniania czytelnictwa – stało się rozwijanie umiejętności informatycznych dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych.

bloggif

Aktualne wydarzenia