Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 2 do 4 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas ...

Lekcja pokazowa nauk przyrodniczych

18 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji pokazowej nauk przyrodniczych "EduEvent". L...

Dzień Bezpiecznego Internetu

13 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodzony jest z in...

Bal karnawałowy

Zgodnie z tradycją, w lutym w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych ucznió...

 • Rekolekcje wielkopostne

  środa, 18 marca 2020 19:45
 • Lekcja pokazowa nauk przyrodniczych

  wtorek, 17 marca 2020 20:25
 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  wtorek, 17 marca 2020 18:57
 • Bal karnawałowy

  poniedziałek, 17 lutego 2020 08:04
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
mobi
 
 
 
AKTUALNE WYDARZENIA
 Wszystkie wydarzenia
zostają na chwilę obecną
ODWOŁANE
WITAMY!
PRZEKAŻ 1 %
 
                   DZIĘKUJEMY!
 
MY W INTERNECIE
DLA RODZICÓW
rekrutacja1
 
fani mani
 
bip
 
dobraszkola

oswiata w katowicach

oke jaworzno

SKO

DLA UCZNIÓW
interklasa

wolnelektury

dzieci erys

dyktanda 
kmo

saferinternet
 
DLA NAUCZYCIELI

aktywna tablica

ceo

dziecko w sieci

klasoteka

superbelfrzy

learningapps

mistrzowie kodowania

printoteka

edunews

szkolnictwo

literka

superkid

wom

ore

 

Dzisiaj jest: 1 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Festiwal Kolęd i Pastorałek

Występ uczniów klasy I podczas Festiwalu Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim i angielskim. Zapraszamy do naszej galerii filmowej.

 

Festiwal Kolęd i Pastorałek

image0339 grudnia odbył się w naszej szkole Festiwal Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim i angielskim. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali świąteczną piosenkę w języku niemieckim i angielskim, a jury wybrało dwie najlepsze, które zaśpiewane zostały na akcji "Dzieci dzieciom" 15 grudnia. Zwycięzcami okazały się uczennice z klasy VI (piosenka angielska) oraz Wiktoria Zawadzka i Wiktoria Penkalla z klasy VIII (piosenka niemiecka). Gratulujemy zwycięzcom. Zdjęcia.

Więcej…

 

Odwiedziny Mikołaja

image0296 grudnia - jak co roku - zawitał do nas Święty Mikołaj. Grzecznym dzieciom wręczył prezenty, a tym niegrzecznym... również dał prezenty, bo w naszej szkole wszystkie dzieci są grzeczne. Pod naszą szkołę zajechał specjalnymi saniami i nie sam, ale w towarzystwie swojej świty m.in. elfa, diabełka i aniołka. A jak było? Fantastycznie! Zapraszamy Mikołaja za rok. Zdjęcia.

Więcej…

 

Teatrzyk

image0106 grudnia do naszej szkoły zawitał nie tylko Św. Mikołaj z prezentami, ale również przyjechali aktorzy z teatru Art-Re ze specjalnym przedstawieniem dla najmłodszych. Uczniowie nie tylko oglądali spektakl, ale sami mogli wziąć w nim udział, za co otrzymali gromkie brawa. Zdjęcia.

Więcej…

 

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

image012Tuż przed Mikołajem uczniowie mieli okazję brać udział w cyklu "Spotkań z ciekawym człowiekiem". Zaproszony gość zaprezentował, w jaki sposób działa laser. Uczniowie mogli podejść do specjalnej maszyny i zaobserwować, w jaki sposób działa. Efekty pracy zaprezentowane zostały na koniec "przedstawienia". Zdjęcia.

Więcej…

 

Dzień Górnika

image02729 listopada naszą szkołę odwiedzili goście specjalni - górnicy, którzy 4 grudnia obchodzą swoje święto. Goście opowiedzieli o swojej pracy, a także pokazali sprzęt, jaki jest im potrzebny do ratowania ludzi. Zapoznali również dzieci ze sposobami udzielania pierwszej pomocy. Słuchaczami byli nie tylko uczniowie klas najmłodszych, ale również przedszkolaki. Zdjęcia.

Więcej…

 

Dyskoteka andrzejkowa

2Pod koniec listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę andrzejkową. Skoro dykoteka andrzejkowa nie mogło zabraknąć różnych wróżb. Dziewczyny wywróżyły sobie imię przyszłego męża, a chłopcy - przyszłej żony. Okazało się również, kto pierwszy z przybyłych uczniów ożeni się lub która dziewczyna wyjdzie za mąż. Zabawa była bardzo udana. Zdjęcia.

Więcej…

 

Zawody sportowe

image006Pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się zawody sportowe w koszykówce w kategorii dziewcząt. Uczennice naszej szkoły rywalizowały z innymi zawodniczkami, walcząc o I miejsce. Nie zdobyliśmy I miejsca, ale i tak udało nam się stanąć na podium. Gratulujemy! Zdjęcia.

Więcej…

 

Wycieczka do Muzeum Nauki o Ziemi

212 listopada uczniowie klasy II, IV i VII byli na wycieczce w Muzeum Nauki o Ziemi w Sosnowcu. Obejrzeli tam bogate zbiory różnorodnych minerałów i skał, dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o zwierzętach i roślinach żyjących wiele lat temu, poznali procesy powstawania węgli i skał, a także dowiedzieli się, czym różni się skała od minerału. W ramach wycieczki odbyły się również warsztaty w dwóch grupach wiekowych. Starsi uczniowie na warsztatach rozpoznawali próbki skał, natomiast młodsi uczestnicy wycieczki wykonywali i ozdabiali gipsowe skamieniałości. Zdjęcia.

Więcej…

 

Otwarcie pracowni komputerowej

DSC00017Dnia 25 października odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej pracowni komputerowej. Z tej okazji uczniowie klasy Va, pod kierunkiem nauczycieli - pani Katarzyny Letkiewicz oraz pani Marty Puza, przygotowali krótki program artystyczny. Na oficjalnym otwarciu oraz uroczystym przecięciu wstęgi gościliśmy pana Artura Manierę, przedstawiciela Rady Rodziców - panią Danutę Nierobiś oraz panią Magdalenę Cieślar - dyrektor GZOPO. Szczególne podziękowania należą się również pani Agnieszce Piernikarczyk, która zadbała o wyposażenie pracowni w najnowszy sprzęt komputerowy.

Obecnie nasza pracownia komputerowa jest jedną z lepiej wyposażonych w naszej gminie. Jak powiedział pan Artur "mamy salę, która powinna służyć nam 20 lat", czego i uczniom, i sobie gorąco życzymy. Zdjęcia.

Więcej…

 

Święto Niepodległości

DSC00272Dnia 13 listopada uczniowie klasy 5a oraz 5b zaprosili nas na krótką, historyczną podróż. Apel pt. "Pociąg do wolności" ukazał nam najbardziej istotne wydarzenia burzliwych dziejów naszego kraju, kiedy to Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy i długo podejmowała próby odzyskania niepodległości. Całość, przygotowana pod kierunkiem pani Katarzyny Letkiewicz, uświetnił występ szkolnego chóru, który do występu przygotowywała pani Rita Bulińska. Zdjęcia.

Więcej…

 

"Szkoła do hymnu"

"Mazurek Dąbrowskiego" wykonany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wieszowie o symbolicznej godzinie 11.11.

 

"Szkoła do hymnu"

1Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży "Szkoła do hymnu". Punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W tym roku w akcji wzięła udział rekordowa liczba placówek oświatowych - ponad 20 tys, szkół, w tym również szkoły, przedszkola i placówki oświatowe za granicą. Zdjęcia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
NASZA SZKOŁA
Godloszkoly
KONTAKT
Szkoła
(32) 273 75 54
 Świetlica
576 967 969
 Stołówka
730 814 938
CZAS TRWANIA LEKCJI
 1.   7.45 - 8.30
 2.   8.35 - 9.20
 3.  9.30 - 10.15
 4. 10.25 - 11.10
 5. 11.20 - 12.05
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.15 - 14.00
 8. 14.05 - 14.50
 9. 14.55 - 15.40
NASZE PROGRAMY
aktywna tablica
 
eksperci
 
wiarygodna szkola
 
szkola bez przemocy
 
pierwsze uczniowskie
 
trzezwy umysl 
 

 
indywidualizacja nauczania
 
saferinternet

 
ksiazki marzen
 
nauka plywania 
cala polska
 
NPRCZ
 
POMAGAJĄ NAM
lemar
 
gig
 
fani mani
 
Weglokoks
 
tdj
 
ing
 
epk 1
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj557
mod_vvisit_counterWczoraj578
mod_vvisit_counterTen tydzień557
mod_vvisit_counterTen miesiąc22643
mod_vvisit_counterWszystkie dni521492

Aktualnie gości 9
SONDY
Najlepsza szkolna impreza
 
ADMINISTRATOR STRONY
DANE SZKOŁY
 Szkoła Podstawowa w Wieszowie
ul. Bytomska 62
42-672 Wieszowa
Tel. (32) 273 75 54
Fax: (32) 273 75 54
E-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl

Szkoła Podstawowa w Wieszowie      ul. Bytomska 62      42-672 Wieszowa      tel. (32) 273 75 54      e-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl