Zakończenie roku szkolnego

Hurrrrrra! Wakacje! 22 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny. Były wiersze, piosenki, występy ...

Zakończenie roku klas I-III

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Pierwsi swoje świadectwa oraz dyplomy dostali uczni...

Apel podsumowujący

W przedostatni dzień roku szkolnego odbył się w naszej szkole apel podsumowujący II semestr nauki. W...

Wycieczka do ogrodu botanicznego

W ostatnim tygodniu roku szkolnego nie tylko klasa III gimnazjum mogła solidnie odpocząć. We wtorek ...

 • Zakończenie roku szkolnego

  piątek, 06 lipca 2018 20:46
 • Zakończenie roku klas I-III

  piątek, 06 lipca 2018 19:05
 • Apel podsumowujący

  piątek, 06 lipca 2018 05:20
 • Wycieczka do ogrodu botanicznego

  środa, 04 lipca 2018 05:54
WIADOMOŚCI
PRZEKAŻ 1 %
 
                  DZIĘKUJEMY!
 
AKTUALNE WYDARZENIA
wakacje 2
 
WAKACJE !!!
 
 
WITAMY!
MY W INTERNECIE
_____________________________
_____________________________
DLA RODZICÓW
bip
 
dobraszkola

oswiata w katowicach

oke jaworzno
DLA UCZNIÓW
interklasa
 

wolnelektury

dyktanda 
kmo

 
DLA NAUCZYCIELI

ceo

superbelfrzy

learningapps

edunews

szkolnictwo

literka

wom

ore

cke

 

Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Warsztaty Gospel

7Pod koniec marca kilka uczennic oraz absolwentek naszej szkoły wraz z panią katechetką wzięły udział w Warsztatach Gospel organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. Oto kilka zdjęć.

Więcej…

 

Pierwszy Dzień Wiosny

image02721 marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny pod hasłem "Dzień Talentu". Jak co roku uczniowie prezentowali swoje umiejętności i talenty, śpiewając, grając na różnych instrumentach, tańcząc i recytując wiersze. Na wszystkich odważnych, którzy zdecydowali się wystąpić na scenie, czekały słodkie nagrody. Nagród doczekali się również laureaci konkursu z języka niemieckiego, który organizowała pani M. Hajda oraz pani E. Katzler. Zdjęcia.

Więcej…

 

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

8W czwartek w naszej szkole powitaliśmy specjalnego gościa - pisarza Tomasza Sobanię. Mieszkaniec Toszka na rynku literackim zadebiutował w wieku 17 lat książką fantasy "Speculo". Kilka lat później wydania doczekała się jego następna powieść pt. "Nowy świt". Oprócz rozmów z pisarzem i poznaniem kilku ciekawostek z jego życia uczniowie mogli kupić obydwie jego książki wraz z autografem. Zdjęcia.

Więcej…

 

Muzeum Śląskie

image052We wtorek klasa IV i IIIa pojechały na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Był to już drugi tego typu wyjazd zorganizowany w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę lalek oraz poznać historię roślin uprawnych. Wielką atrakcją okazały się dla dzieci warsztaty zorganizowane po obejrzeniu wystaw. Uczniowie musieli naszkicować lalkę, odnaleźć ziarenka roślin w piachu, a także obejrzeć nasiona pod mikroskopem. Wycieczka bardzo się uczniom podobała. Zdjęcia.

Więcej…

 

Dzień Kobiet

58 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W tym dniu Samorząd Uczniowski wykazał się dużą pomysłowością, przygotowując króciutki apel i angażując w to chłopców z naszej szkoły. Ci natomiast wykazali się ogromną wyobraźnią, prezentując się w damskich strojach oraz biorąc udział w dwóch konkurencjach. W tym dniu wybrano również Miss Szkoły, którą została Wiktoria z klasy V. Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia.

Więcej…

 

Projekt gimnazjalny

image027W ubiegły czwartek uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili inscenizację pt. "Uczciwość". Przedstawienie jest częścią egzaminu gimnazjalnego, który uczniowie muszą zaliczyć, aby ukończyć gimnazjum. Przepiękna dekoracje, którą młodzież wykonała sama, ładne stroje, piękne wyuczone teksty - to wszystko sprawiło, że uczniowie zdali projekt na piątkę. Druga część egzaminu za rok. Zdjęcia.

Więcej…

 

Wycieczka do Muzeum Śląskiego

6W ubiegłą środę uczniowie klasy VI udali się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach na wystawę "Od ziarenka do... bochenka". Wystawa przedstawiała historię roślin uprawnych, ale połączona była z warsztatami dla dzieci. Po zobaczeniu eksponatów uczniowie musieli rozwiązać zagadki znajdujące się na mapce, przesiać ziarenka roślin przez sito oraz zobaczyć różne nasionka pod mikroskopem. Okazało się, że najoryginalniej pod lupą wyglądają ziarenka piasku. Zdjęcia.

Więcej…

 

Szkolne eliminacje do WLC

2W piątek w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu Wielka Liga Czytelników. Spośród 11 uczestników 3 osoby, które najlepiej napisały test kwalifikacyjny, będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym. Na uznanie zasługuje jednak nie tylko trzech najlepszych zawodników, ale cała 11-stka uczniów, ponieważ aby w ogóle wziąć udział w konkursie należało przeczytać sześć dowolnie wybranych książek. Tym osobom się to udało. Zdjęcia.

Więcej…

 

Pasowanie na czytelnika

3W piątek w klasie I odbyła się mała uroczystość. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali pasowani na czytelników. Od tej pory stali się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki i mogą śmiało wypożyczać książeczki. Pasowania uroczyście dokonała pani dyrektor wraz z panią bibliotekarką oraz wychowawczynią klasy - panią Jolą. Każdemu nowemu czytelnikowi wręczony został dyplom i mały upominek. Zdjęcia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
NASZA SZKOŁA

bloggif

CZAS TRWANIA LEKCJI
 1.   7.45 - 8.30
 2.   8.40 - 9.25
 3.  9.35 - 10.20
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.25 - 12.10
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.15 - 14.00
 8. 14.05 - 14.50
 9. 14.55 - 15.40
NASZE PROGRAMY
aktywna tablica
 
eksperci
 
wiarygodna szkola
 
szkola bez przemocy
 
pierwsze uczniowskie
 
trzezwy umysl 
 

 
indywidualizacja nauczania

 
 
ksiazki marzen
 
nauka plywania 
cala polska
 
NPRCZ
 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj106
mod_vvisit_counterWczoraj252
mod_vvisit_counterTen tydzień1234
mod_vvisit_counterTen miesiąc5007
mod_vvisit_counterWszystkie dni190188

Aktualnie gości 2
SONDY
Najlepsza szkolna impreza
 
ZIELONE SZKOŁY
PODZIĘKOWANIA
 
 
 
 
DANE SZKOŁY
Szkoła Podstawowa w Wieszowie
ul. Bytomska 62
42-672 Wieszowa
Tel. (32) 273 75 54
Fax: (32) 273 75 54
E-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl

Szkoła Podstawowa w Wieszowie      ul. Bytomska 62      42-672 Wieszowa      tel. (32) 273 75 54      e-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl