Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Niedawno naszą szkołę odwiedziło dwóch niespodziewanych gości. W ramach cyklu z ciekawym czło...

Warsztaty kulinarne

W kwietniu uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w warsztatach kulinarnych organizowanych prze...

Egzaminy gimnazjalne

Dzisiaj w piątek zakończyły się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie klasy III gimnazjum przez trzy dni z...

Dzień Otwarty

12 kwietnia powitaliśmy w naszej szkole najstarszą grupę przedszkolną, która w ramach Dnia Ot...

 • Spotkanie z ciekawym człowiekiem

  piątek, 11 maja 2018 22:11
 • Warsztaty kulinarne

  środa, 09 maja 2018 21:24
 • Egzaminy gimnazjalne

  piątek, 20 kwietnia 2018 21:12
 • Dzień Otwarty

  środa, 18 kwietnia 2018 19:00
WIADOMOŚCI
PRZEKAŻ 1 %
 
                  DZIĘKUJEMY!
 
AKTUALNE WYDARZENIA
17. 05 - zebrania klasowe
24. 04 - spotkanie z ciekawym człowiekiem
26. 04 - festyn szkolny
01. 04 - Dzień Dziecka
WITAMY!
MY W INTERNECIE
_____________________________
_____________________________
DLA RODZICÓW
bip
 
dobraszkola

oswiata w katowicach

oke jaworzno
DLA UCZNIÓW
interklasa
 

wolnelektury

dyktanda 
kmo

 
DLA NAUCZYCIELI

ceo

superbelfrzy

learningapps

edunews

szkolnictwo

literka

wom

ore

cke

 

Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Statut Szkoły

statut obrazekDnia 23 listopada została podjęta uchwała Rady Pedagogicznej w sprawie przyjęcia Statutu Szkoły Podstawowej im. gen. Jerzego Ziętka w Wieszowie na podstawie Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe. Z tekstem Statutu oraz Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania można zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty szkolne"

 

Eksperci programowania

eksperciNasza szkoła przystąpiła do projektu "Eksperci programowania". Celem projektu jest podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klasy 1-3 z użyciem programów Scratch, Scratch Jr lub Baltie oraz z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, w który zostanie wyposażona nasza placówka. W zajęciach będą mogli brać udział uczniowie, których rodzice wypełnili deklaracje uczestnictwa. Więcej informacji na stronie www.eksperciprogramowania.edu.pl lub na powyższym plakacie.

 

Dyplomy dla naszych uczennic

legenda o MarcinieMiło nam poinformować, iż dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Legenda o świętym Marcinie" organizowanego przez "Naszą Szkołę" w Zabrzu. Natalia Kral zdobyła 1 miejsce w kategorii klas I - IV szkoły podstawowej, natomiast Wiktoria Zawadzka - miejsce 3 w kategorii klas V - VII szkoły podstawowej. Obie dziewczyny do konkursu przygotowywała pani Ewa Katzler. Serdecznie gratulujemy!

 

II Bal Świętych jeszcze raz

 

Seans filmowy

216 listopada, oprócz "żywej" lekcji historii oraz apelu z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole po południu seans filmowy. Uczniowie klas młodszych mogli zobaczyć film "Gru, Dru i Minionki", natomiast dla starszych klas prezentowany był inny film. Największą atrakcją seansu okazał się jednak popcorn. Zdjęcia

Więcej…

 

Święto Niepodległości

316 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Na apel - przygotowany przez panią Edytę Stępień - złożyły się wiersze, piosenki o tematyce patriotycznej, a także "wiadomości" historyczne. Całość uświetnił występ szkolnego chórku poprowadzony przez Laurę i Oliwię - uczennice klasy II i III gimnazjum. Zdjęcia.

Więcej…

 

Lekcja historii

12W czwartek uczniowie mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii - lekcji historii "na żywo". Zajęcia tego typu nie po raz pierwszy odbyły się w naszej szkole, ale zawsze cieszą się zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Na lekcjach tych można na własną rekę wypróbować starodawne miecze, tarcze i hełmy, a także wiele innych rekwizytów. Zdjęcia.

Więcej…

 

II Bal Świętych

630 października odbył się w naszej szkole II Bal Świętych, na którym bawiło się około 80 dzieci ze szkoły i przedszkola. Przyjść mógł każdy, tylko pod jednym warunkiem - należało się przebrać za świętego. Pomysłów było bardzo dużo, dlatego na balu spotkać mozna było aniołki, księży, Maryję, Józefa i postacie święte. Całość zorganizowana przez panią Justynę Hewig - katechetkę. Zdjęcia.

Więcej…

 

Komunikat Agencji Pracy Twórczej

erasmusAgencja Pracy Twórczej ogłasza nabór na warsztaty z pisania wniosków do programu Erasmus+ dla placówek edukacyjnych. Szczegółowe informacje na temat warsztatów znajdują się w poniższym komunikacie oraz na stronie internetowej www.szkolenia-erasmus.org.

 

Pasowanie pierwszoklasistów

713 października  uroczyście powitaliśmy w szkole naszych  najmłodszych kolegów i koleżanki. W tym dniu bowiem na apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów, którzy składając uroczystą przysięgę, tym samym przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Życzymy naszym najmłodszym kolegom dużo sukcesów w nauce, radości i uśmiechu, a przede wszystkim tego, by nauka nie było dla nich koniecznością, ale wspaniałą zabawą. Zdjęcia.

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

3Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VI, VII i III gimnazjum. Były wiersze, piosenki, laurki i kwiaty dla nauczycieli. Na apelu do grona społeczności uczniowskiej przyjęci zostali najmłodsi uczniowie naszej szkoły - pierwszoklasiści, którzy w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie. Zdjęcia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
NASZA SZKOŁA

bloggif

CZAS TRWANIA LEKCJI
 1.   7.45 - 8.30
 2.   8.40 - 9.25
 3.  9.35 - 10.20
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.25 - 12.10
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.15 - 14.00
 8. 14.05 - 14.50
 9. 14.55 - 15.40
NASZE PROGRAMY
aktywna tablica
 
eksperci
 
wiarygodna szkola
 
szkola bez przemocy
 
pierwsze uczniowskie
 
trzezwy umysl 
 

 
indywidualizacja nauczania

 
 
ksiazki marzen
 
nauka plywania 
cala polska
 
NPRCZ
 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj154
mod_vvisit_counterWczoraj216
mod_vvisit_counterTen tydzień1716
mod_vvisit_counterTen miesiąc4970
mod_vvisit_counterWszystkie dni161764

Aktualnie gości 6
SONDY
Najlepsza szkolna impreza
 
PODZIĘKOWANIA
 
 
 
 
DANE SZKOŁY
Szkoła Podstawowa w Wieszowie
ul. Bytomska 62
42-672 Wieszowa
Tel. (32) 273 75 54
Fax: (32) 273 75 54
E-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl

Szkoła Podstawowa w Wieszowie      ul. Bytomska 62      42-672 Wieszowa      tel. (32) 273 75 54      e-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl