Zakończenie roku szkolnego

Hurrrrrra! Wakacje! 22 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny. Były wiersze, piosenki, występy ...

Zakończenie roku klas I-III

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Pierwsi swoje świadectwa oraz dyplomy dostali uczni...

Apel podsumowujący

W przedostatni dzień roku szkolnego odbył się w naszej szkole apel podsumowujący II semestr nauki. W...

Wycieczka do ogrodu botanicznego

W ostatnim tygodniu roku szkolnego nie tylko klasa III gimnazjum mogła solidnie odpocząć. We wtorek ...

 • Zakończenie roku szkolnego

  piątek, 06 lipca 2018 20:46
 • Zakończenie roku klas I-III

  piątek, 06 lipca 2018 19:05
 • Apel podsumowujący

  piątek, 06 lipca 2018 05:20
 • Wycieczka do ogrodu botanicznego

  środa, 04 lipca 2018 05:54
WIADOMOŚCI
PRZEKAŻ 1 %
 
                  DZIĘKUJEMY!
 
AKTUALNE WYDARZENIA
wakacje 2
 
WAKACJE !!!
 
 
WITAMY!
MY W INTERNECIE
_____________________________
_____________________________
DLA RODZICÓW
bip
 
dobraszkola

oswiata w katowicach

oke jaworzno
DLA UCZNIÓW
interklasa
 

wolnelektury

dyktanda 
kmo

 
DLA NAUCZYCIELI

ceo

superbelfrzy

learningapps

edunews

szkolnictwo

literka

wom

ore

cke

 

Dzisiaj jest: 17 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Projekt "Jesteśmy Europą"

2Uczniowie ze szkół gminy Zbrosławice realizują program "Jesteśmy Europą". W programie biorą udział uczniowie z powiatu tarnogórskiego, z naszej gminy jest to młodzież ze Zbrosławic, Wieszowy i Miedar, natomiast naszą szkołę reprezentuje Julia z klasy VII. Cały program realizowany jest w Niemczech w miejscowości Bad Urach obok Stuttgartu. W warsztatach, oprócz młodzieży z Polski, uczestniczą również Francuzi i Niemcy. Zdjęcia.

Więcej…

 

Wystawa "Witamy w nanoświecie"

2We wtorek uczniowie klasy VI oraz II gimnazjum odwiedzili Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gdzie prezentowana była wystawa "Witamy w nanoświecie". Wystawa odkrywa przed zwiedzającymi świat atomów i cząsteczek. Tą wiedzę można uzyskać poprzez zabawę na 46 interaktywnych stanowiskach prezentujących zagadnienia z dziedziny chemii i fizyki. Zdjęcia.

Więcej…

 

Wygrana w konkursie "Zielona pracownia"

zielonapracowniaMiło nam poinformować, iż nasza szkoła wygrała w tym roku konkurs na utworzenie "Zielonej pracowni" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Celem konkursu jest utworzenie  szkolnej pracowni na potrzeby nauk  przyrodniczych, fizycznych, chemicznych czy geograficznych. Otrzymaliśmy nagrodę finansową, a w tej chwili przystępujemy do drugiego etapu konkursu. Wielkie podziękowania dla pani Beaty Woźniak-Suchanek oraz pani Kamili Tabaki za napisanie całego projektu oraz duże zaangażowanie i wkład pracy w realizację tego przedsięwzięcia.

 

Warsztaty Gospel

7Pod koniec marca kilka uczennic oraz absolwentek naszej szkoły wraz z panią katechetką wzięły udział w Warsztatach Gospel organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. Oto kilka zdjęć.

Więcej…

 

Pierwszy Dzień Wiosny

image02721 marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny pod hasłem "Dzień Talentu". Jak co roku uczniowie prezentowali swoje umiejętności i talenty, śpiewając, grając na różnych instrumentach, tańcząc i recytując wiersze. Na wszystkich odważnych, którzy zdecydowali się wystąpić na scenie, czekały słodkie nagrody. Nagród doczekali się również laureaci konkursu z języka niemieckiego, który organizowała pani M. Hajda oraz pani E. Katzler. Zdjęcia.

Więcej…

 

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

8W czwartek w naszej szkole powitaliśmy specjalnego gościa - pisarza Tomasza Sobanię. Mieszkaniec Toszka na rynku literackim zadebiutował w wieku 17 lat książką fantasy "Speculo". Kilka lat później wydania doczekała się jego następna powieść pt. "Nowy świt". Oprócz rozmów z pisarzem i poznaniem kilku ciekawostek z jego życia uczniowie mogli kupić obydwie jego książki wraz z autografem. Zdjęcia.

Więcej…

 

Muzeum Śląskie

image052We wtorek klasa IV i IIIa pojechały na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Był to już drugi tego typu wyjazd zorganizowany w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę lalek oraz poznać historię roślin uprawnych. Wielką atrakcją okazały się dla dzieci warsztaty zorganizowane po obejrzeniu wystaw. Uczniowie musieli naszkicować lalkę, odnaleźć ziarenka roślin w piachu, a także obejrzeć nasiona pod mikroskopem. Wycieczka bardzo się uczniom podobała. Zdjęcia.

Więcej…

 

Dzień Kobiet

58 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W tym dniu Samorząd Uczniowski wykazał się dużą pomysłowością, przygotowując króciutki apel i angażując w to chłopców z naszej szkoły. Ci natomiast wykazali się ogromną wyobraźnią, prezentując się w damskich strojach oraz biorąc udział w dwóch konkurencjach. W tym dniu wybrano również Miss Szkoły, którą została Wiktoria z klasy V. Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia.

Więcej…

 

Projekt gimnazjalny

image027W ubiegły czwartek uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili inscenizację pt. "Uczciwość". Przedstawienie jest częścią egzaminu gimnazjalnego, który uczniowie muszą zaliczyć, aby ukończyć gimnazjum. Przepiękna dekoracje, którą młodzież wykonała sama, ładne stroje, piękne wyuczone teksty - to wszystko sprawiło, że uczniowie zdali projekt na piątkę. Druga część egzaminu za rok. Zdjęcia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
NASZA SZKOŁA

bloggif

CZAS TRWANIA LEKCJI
 1.   7.45 - 8.30
 2.   8.40 - 9.25
 3.  9.35 - 10.20
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.25 - 12.10
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.15 - 14.00
 8. 14.05 - 14.50
 9. 14.55 - 15.40
NASZE PROGRAMY
aktywna tablica
 
eksperci
 
wiarygodna szkola
 
szkola bez przemocy
 
pierwsze uczniowskie
 
trzezwy umysl 
 

 
indywidualizacja nauczania

 
 
ksiazki marzen
 
nauka plywania 
cala polska
 
NPRCZ
 
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj68
mod_vvisit_counterWczoraj356
mod_vvisit_counterTen tydzień424
mod_vvisit_counterTen miesiąc4811
mod_vvisit_counterWszystkie dni180034

Aktualnie gości 4
SONDY
Najlepsza szkolna impreza
 
ZIELONE SZKOŁY
PODZIĘKOWANIA
 
 
 
 
DANE SZKOŁY
Szkoła Podstawowa w Wieszowie
ul. Bytomska 62
42-672 Wieszowa
Tel. (32) 273 75 54
Fax: (32) 273 75 54
E-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl

Szkoła Podstawowa w Wieszowie      ul. Bytomska 62      42-672 Wieszowa      tel. (32) 273 75 54      e-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl