Bal karnawałowy

Zgodnie z tradycją, w lutym w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych ucznió...

Parafialna Orkiestra Dęta

10 grudnia odwiedziła naszą szkołę Parafialna Orkiestra Dęta z Wieszowy. Orkiestra zaprezentowała in...

Orszak Trzech Króli

6 stycznia, podobnie jak w roku ubiegłym, w Wieszowie odbył się Orszak Trzech Króli. Kr&oacut...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Właśnie dziś, już po raz 28, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły - ...

 • Bal karnawałowy

  poniedziałek, 17 lutego 2020 08:04
 • Parafialna Orkiestra Dęta

  piątek, 14 lutego 2020 08:00
 • Orszak Trzech Króli

  czwartek, 13 lutego 2020 21:27
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  niedziela, 12 stycznia 2020 18:44
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
mobi
 
 
 
AKTUALNE WYDARZENIA
18. 02 - lekcja pokazowa nauk ścisłych
20. 02 - Tłusty Czwartek
02. 03 - 04. 03 - rekolekcje wielkopostne
08. 03 - Dzień Kobiet
WITAMY!
PRZEKAŻ 1 %
 
                   DZIĘKUJEMY!
 
MY W INTERNECIE
DLA RODZICÓW
rekrutacja1
 
fani mani
 
bip
 
dobraszkola

oswiata w katowicach

oke jaworzno

SKO

DLA UCZNIÓW
interklasa

wolnelektury

dzieci erys

dyktanda 
kmo

saferinternet
 
DLA NAUCZYCIELI

aktywna tablica

ceo

dziecko w sieci

klasoteka

superbelfrzy

learningapps

mistrzowie kodowania

printoteka

edunews

szkolnictwo

literka

superkid

wom

ore

 

Dzisiaj jest: 24 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

rekrutacja1Zapraszamy uczniów klasy VIII oraz ich rodziców do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do szkół ponadpodstawowcyh w roku szkolnym 2020/2021. Wszystkie informacje na ten temat dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach w zakładce "Rodzice i uczniowie". Link do potrzebnych informacji można również znaleźć na stronie naszej szkoły w zakładce "Dla rodziców".

 

Dzieci Dzieciom

image005Tuż przed świętami 15 grudnia w Świetlicy Gminnej w Wieszowie odbyła się akcja "Dzieci dzieciom". Z pięknym przedstawieniem wystąpili uczniowie klasy III, których przygotowała pani Jolanta Czarnecka. Na scenie zaprezentowali się również laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim i angielskim. Pastorałkę w języku angielskim zaśpiewały ucznnice klasy VI, natomiast w języku niemieckim - Wiktoria i... Wiktoria z klasy VIII. Zbierane były również pieniążki na wyjazd uczniów klasy III na Zieloną Szkołę. Zdjęcia.

Więcej…

 

Festiwal Kolęd i Pastorałek

Występ uczniów klasy IV podczas Festiwalu Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim i angielskim. Zapraszamy do naszej galerii filmowej.

 

Festiwal Kolęd i Pastorałek

Występ uczniów klasy I podczas Festiwalu Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim i angielskim. Zapraszamy do naszej galerii filmowej.

 

Festiwal Kolęd i Pastorałek

image0339 grudnia odbył się w naszej szkole Festiwal Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim i angielskim. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali świąteczną piosenkę w języku niemieckim i angielskim, a jury wybrało dwie najlepsze, które zaśpiewane zostały na akcji "Dzieci dzieciom" 15 grudnia. Zwycięzcami okazały się uczennice z klasy VI (piosenka angielska) oraz Wiktoria Zawadzka i Wiktoria Penkalla z klasy VIII (piosenka niemiecka). Gratulujemy zwycięzcom. Zdjęcia.

Więcej…

 

Odwiedziny Mikołaja

image0296 grudnia - jak co roku - zawitał do nas Święty Mikołaj. Grzecznym dzieciom wręczył prezenty, a tym niegrzecznym... również dał prezenty, bo w naszej szkole wszystkie dzieci są grzeczne. Pod naszą szkołę zajechał specjalnymi saniami i nie sam, ale w towarzystwie swojej świty m.in. elfa, diabełka i aniołka. A jak było? Fantastycznie! Zapraszamy Mikołaja za rok. Zdjęcia.

Więcej…

 

Teatrzyk

image0106 grudnia do naszej szkoły zawitał nie tylko Św. Mikołaj z prezentami, ale również przyjechali aktorzy z teatru Art-Re ze specjalnym przedstawieniem dla najmłodszych. Uczniowie nie tylko oglądali spektakl, ale sami mogli wziąć w nim udział, za co otrzymali gromkie brawa. Zdjęcia.

Więcej…

 

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

image012Tuż przed Mikołajem uczniowie mieli okazję brać udział w cyklu "Spotkań z ciekawym człowiekiem". Zaproszony gość zaprezentował, w jaki sposób działa laser. Uczniowie mogli podejść do specjalnej maszyny i zaobserwować, w jaki sposób działa. Efekty pracy zaprezentowane zostały na koniec "przedstawienia". Zdjęcia.

Więcej…

 

Dzień Górnika

image02729 listopada naszą szkołę odwiedzili goście specjalni - górnicy, którzy 4 grudnia obchodzą swoje święto. Goście opowiedzieli o swojej pracy, a także pokazali sprzęt, jaki jest im potrzebny do ratowania ludzi. Zapoznali również dzieci ze sposobami udzielania pierwszej pomocy. Słuchaczami byli nie tylko uczniowie klas najmłodszych, ale również przedszkolaki. Zdjęcia.

Więcej…

 

Dyskoteka andrzejkowa

2Pod koniec listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę andrzejkową. Skoro dykoteka andrzejkowa nie mogło zabraknąć różnych wróżb. Dziewczyny wywróżyły sobie imię przyszłego męża, a chłopcy - przyszłej żony. Okazało się również, kto pierwszy z przybyłych uczniów ożeni się lub która dziewczyna wyjdzie za mąż. Zabawa była bardzo udana. Zdjęcia.

Więcej…

 

Zawody sportowe

image006Pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się zawody sportowe w koszykówce w kategorii dziewcząt. Uczennice naszej szkoły rywalizowały z innymi zawodniczkami, walcząc o I miejsce. Nie zdobyliśmy I miejsca, ale i tak udało nam się stanąć na podium. Gratulujemy! Zdjęcia.

Więcej…

 

Wycieczka do Muzeum Nauki o Ziemi

212 listopada uczniowie klasy II, IV i VII byli na wycieczce w Muzeum Nauki o Ziemi w Sosnowcu. Obejrzeli tam bogate zbiory różnorodnych minerałów i skał, dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o zwierzętach i roślinach żyjących wiele lat temu, poznali procesy powstawania węgli i skał, a także dowiedzieli się, czym różni się skała od minerału. W ramach wycieczki odbyły się również warsztaty w dwóch grupach wiekowych. Starsi uczniowie na warsztatach rozpoznawali próbki skał, natomiast młodsi uczestnicy wycieczki wykonywali i ozdabiali gipsowe skamieniałości. Zdjęcia.

Więcej…

 

Otwarcie pracowni komputerowej

DSC00017Dnia 25 października odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej pracowni komputerowej. Z tej okazji uczniowie klasy Va, pod kierunkiem nauczycieli - pani Katarzyny Letkiewicz oraz pani Marty Puza, przygotowali krótki program artystyczny. Na oficjalnym otwarciu oraz uroczystym przecięciu wstęgi gościliśmy pana Artura Manierę, przedstawiciela Rady Rodziców - panią Danutę Nierobiś oraz panią Magdalenę Cieślar - dyrektor GZOPO. Szczególne podziękowania należą się również pani Agnieszce Piernikarczyk, która zadbała o wyposażenie pracowni w najnowszy sprzęt komputerowy.

Obecnie nasza pracownia komputerowa jest jedną z lepiej wyposażonych w naszej gminie. Jak powiedział pan Artur "mamy salę, która powinna służyć nam 20 lat", czego i uczniom, i sobie gorąco życzymy. Zdjęcia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
NASZA SZKOŁA
Godloszkoly
KONTAKT
Szkoła
(32) 273 75 54
 Świetlica
576 967 969
 Stołówka
730 814 938
CZAS TRWANIA LEKCJI
 1.   7.45 - 8.30
 2.   8.35 - 9.20
 3.  9.30 - 10.15
 4. 10.25 - 11.10
 5. 11.20 - 12.05
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.15 - 14.00
 8. 14.05 - 14.50
 9. 14.55 - 15.40
NASZE PROGRAMY
aktywna tablica
 
eksperci
 
wiarygodna szkola
 
szkola bez przemocy
 
pierwsze uczniowskie
 
trzezwy umysl 
 

 
indywidualizacja nauczania
 
saferinternet

 
ksiazki marzen
 
nauka plywania 
cala polska
 
NPRCZ
 
POMAGAJĄ NAM
lemar
 
gig
 
fani mani
 
Weglokoks
 
tdj
 
ing
 
epk 1
LICZNIK ODWIEDZIN
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj702
mod_vvisit_counterWczoraj898
mod_vvisit_counterTen tydzień702
mod_vvisit_counterTen miesiąc14779
mod_vvisit_counterWszystkie dni457784

Aktualnie gości 8
SONDY
Najlepsza szkolna impreza
 
ADMINISTRATOR STRONY
DANE SZKOŁY
 Szkoła Podstawowa w Wieszowie
ul. Bytomska 62
42-672 Wieszowa
Tel. (32) 273 75 54
Fax: (32) 273 75 54
E-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl

Szkoła Podstawowa w Wieszowie      ul. Bytomska 62      42-672 Wieszowa      tel. (32) 273 75 54      e-mail: zs_wieszowa@wieszowa.pl